Про нас

СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

                          

    1 вересня  1936 року в м. Славута на території військового містечка введено в дію неповну семирічну школу №5 з російською мовою викладання. Про це свідчать документи Хмельницького архіву.

      В той час в школі було відкрито 7 класів і навчалося 146 учнів. Педагогічний колектив неповної семирічної російської школи №5 невеликий – 16 вчителів. Перший директор – Ракуленко  Іван Петрович.

    Будівля тодішньої школи – лише частина центральної частини нинішньої.

    У документах довоєнного часу Хмельницького архіву не вказується чітка адреса школи, зустрічається лише назва “новобудова”. Очевидно, це робилося з метою секретності, оскільки навчальний заклад розташований на території військового містечка й основний учнівський контингент – діти військовослужбовців.

      Станом на 1 вересня 1940 року кількість учнів школи вже зросла. В ній навчалося 536 учнів. На той час це була найбільша школа міста.

      В роки Великої Вітчизняної війни німецько-фашистські загарбники перетворили приміщення школи в склад зброї та продовольства. При відступі німецьких військ приміщення школи було зруйноване. І тільки у 1949 році школа №5 була відбудована.

       В 1963 році до основної будівлі школи добудували ліве крило: сім класних кімнат, спортивний зал, бібліотеку.

     1 вересня 1967 року рішенням Хмельницького обласного відділу освіти №112 Славутська восьмирічна школа №5 стає середньою політехнічною школою №5з роросійською мовою навчання. В той час в ній навчалося 748 учнів.

       В 1968 році було побудовано праве крило школи: вісім класних кімнат, приміщення їдальні та типовий спортзал.

    Неабияких зусиль для формування навчального закладу, створення його характерного “обличчя” докладали наступні директори Демчук Афанасій Миколайович, Адамчук Платон Юхимович, Главацький Борис Григорович.

     З 1968 року до 1987 року педагогічний колектив середньої школи №5 очолював відмінник народної освіти Владіміров Володимир Федорович. За словами Сухомлинського В.О., це “вчитель вчителів”.

   На той час педагогічний колектив складався з 47 вчителів. Серед них відмінники народної освіти: Лагуткіна Т.В., Ільїнська Н.П., Левіна І.С., Пясецький К.К., Мудрик Ю.Б., Кац А.З., Мудрик Й. Л., Хлистова З.Г., самодай Г.С., Каплун Т.Д., Назаренко Н.Є., Блехман Є.Г., Кац Л.М., Созінова Т.Ю., Ткаченко І.І.

    Особливою окрасою середньої школи №5 Клуб інтернаціональної дружби (КІД), який мав зв’язки з 20 країнами світу. Керувала КІДівців вчитель іноземної мови Мудрик Ю.Б. Саме вона допомагала своїм вихованцям налагодити дружні стосунки, листування зі школярами різних національностей. Цікавими були фестивалі культур народів світу, зокрема, представлення національниз костюмів, традицій та  звичаїв.

    1 вересня 1991 року Славутська середня школа №5 стає середньою загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів №5 з українською мовою навчання. В ній навчалося 986 учнів.

 Директор школи – Язловецька Л.М., принципова, вимоглива до себе й інших. Її кредо – любов до дітей і повага до їх особистості, знання дитячої психології та досконале володіння предметом.

В ці роки школа працювала в дві зміни, в ній навчалося майже 1200 учнів. Педагогічний колектив складався з 50 вчителів. Серед них справжні майстри педагогічної праці, відмінники освіти України: Несен Н.М., Паламарчук О.К., Кондратюк К.І., Ковальчук А.Б., Рубінштейн З.К., Рождественець С.А., Іванюк Т.С. 

   З 1999 року по вересень 2011 року головною людиною у загальноосвітній школі №5 була Трофімова В.Ю. – професіонал своєї справи.

     Саме за її керівництва 25 травня 2007 року загальноосвітня школа №5 стала навчальним закладом нового типу – гімназією економічного профілю. У новому закладі було обладнано сучасні кабінети, бібліотечно-інформаційний центр, ігрову кімнату. Валентина Юріївна уміло скерувала роботу педагогічного колективу на шляху до якісної економічної освіти, визначилися основні складові структури навчально-виховного комплексу:

1-4 класи – школа розвитку особистості;

5-9 класи – класи інтенсивної допрофільної підготовки;

10-11 класи – класи профільного навчання.

        Нині Валентина Юріївна обіймає посаду заступника директора НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія” №5 з науково-методичної роботи.

        З вересня 2011 року по грудень 2014 рік включно посаду директора НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія» №5 очолювала Савчук Галина Петрівна – цілесрямовий організатор педагогічного колективу, яка вважає, що успіх справи залежить від уміння пробудити в колегах іскру творчості, інтерес до пошуку, до всього нового, до аналізу власної роботи.

         У 2013 році навчально-виховний комплекс став експериментальним закладом з упровадження авторської моделі “Школа повного дня” під керівництвом Хмельницького ОІППО.

       У 2014 році в рамках інноваційно-експериментальної діяльності закладу за ініціативи Савчук Г.П. було укладено угоди про співпрацю з Київською гімназією “Ерудит”, яка уже кілька років поспіль працює у форматі Школи повного дня, та Хмельницьким університетом економіки і підприємництва. Впорядкувано  шкільньне подвір’я, облаштовано дитячий ігровий майданчик, розмальовано стіну з елементами національної символіки  для молодших школярів. Проведено капітальний ремонт утеплення контурів фасаду із заміною вікон на металопластикові.

      Сьогодні директором НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, гімназія” №5 є Болкун Галина Леонідівна – педагог з великої літери.

     На сьогоднішній день у НВК працює 39 вчителів. Це люди віддані праці. Кожен із них вкладає у своїх вихованців часточку власного серця, душі, плекає майбутнє. Лише колектив небайдужих людей, які працюють з вогнем, може досягти успіху. За 76 років на небосхилі школи засяяло 234 золотих і 492 срібних медалі.